Aktuality

1.2.2024 V lednu jsme si připomněli 19 let existence souboru. Absolvovali jsme i výjezdní zkoušku, tentokrát ve Velharticích. Chystáme nové představení, třeba už brzy budeme hrát. Do souboru se vrátily herečky po mateřské a máme novou nápovědu.

31.1.2023 Existujeme už 18 let. Na začátku roku soubor oslavil svou plnoletost. Minulý rok jsme se konečně dostali na jeviště...nyní plánujeme představení další, to je dobrá zpráva, slabší je skutečnost, že to bude nejříve na podzim.

8.3.2022 Souboru je 17 let, věk mladosti, krásy a dychtivosti, přesně jako my. Zkoušíme a chystáme konečně premiéry, na konci dubna a na začátku května. Bývalé členy a blízké přátele čeká malé překvapení.

25.5.21 Začali jsme zkoušet, intenzivně. Tak snad už se brzy sejdeme, my na jevišti, vy v hledišti. Budeme zkoušet tak, aby to stálo za to.

11.1.21 Je nám už 16 let. Velký důvod k oslavám, které se ale nekonaly. Jen skromně on-line. Soubor už skoro rok nezkouší (kromě června a září), čekáme netrpělivě na uvolnění.

22.3.20 Soubor se po oslavách výročí existence vrhnul na zkoušení a přípravu nové hry s vizí, že by premiéru nového představení mohl ukutečnit na začátku června. Z důvodů dočasného uzavření standardní zkušebny jsme začali zkoušet ve sboru Kristova kříže Církve československé hustitské v Plzni. v polovině března jsme museli zkoušení z důvodů karantenních přerušit, proběha tak první on-line Skype zkouška v dějinách divadla. Byl také zřízen divadelní kanál na Youtube, kde je několik sestřihů z našich představení.

15.1.20 V listopadu jsme odehráli čtvrté představení Postřižin, další plánovaná představení se z organizačních důvodů už nekonala, zejména nás mrzí tradiční vystoupení v Kaplici, ale nepodařilo se najít odpovídající termín. Se souborem také (snad jen dočasně) přestal spolupracovat stálý host R.Špinka. Od podzimu chystáme novou hru a přivítali jsme také nápovědní a herecké posily. Na začátku prosince jsme opět zkoušeli v Jindřichovicích. Na začátku ledna jsme si připomněli 15 let existence souboru!

27.8.19 V prní polovině roku jsme se věnovali přípravě Postřižin. V souboru se velmi rychle aklimatizoval Daniel Chrz, výrazná posila, výrazná postavou, hřívou i nadšením do divadla. Přišla také Petra Barešová, velmi šikovná nápověda, přestože velmi brzy pochopila náročnost napovídání, neutekla. Po prázdninách budeme opakovat na podzimní představení Postřižin a začneme opět chystat novou hru. také promýšlíme, jak si připomenout blížící se kulaté výročí vzniku souboru.

20.1.19 Soubor oslavil 14 let existence na místě svého vzniku. Podnik, kde se scházela podivná bohéma byl výrazně upraven, zrekonstruován, přejmenován, rozšířen. Ztratil dost ze své původní atmosféry, ale stůl, kde byl divadelní soubor založen jsme našli. V novém roce nezahálíme, chystáme nové představení a vyhlížíme, kdy půjdeme na scénu.

28.9.18 Stránky opraveny, rekonstrukce pokračuje, došlo ke změně struktury, postupně se doplňují informace na novou stránku o představeních, vše jde pomalu, ale kupředu. Soubor se pravidelně schází, byť poslední zkouška byla spíše čtená. Soubor se také patrně zapíše do vědeckých pramenů, pracuje se na tom. Potvrzeny Jindřichovice 2. - 4.11.2018.

24.9.18 Po mnoha letech zanedbávání a na nátlak souboru jsou stránky obnoveny, dokonce na vlastní doméně. Probíhá postupná úprava do aktuálního stavu. Zároveň bylo zřízeno zvláštní úložiště s materiály k činnosti divadla - záznamy představení, fotky... Bývalým členům postačí, aby kontaktovali soubor a sdělíme vše potřebné pro přístup.

11.10.14 Zahájili jsme novou sezonu postupně se dvěma posilami na ne úplně viditelných postech nápovědy a inspice. Chystáme nové představení, budeme rádi, když s ním vylezeme na jeviště co nejdříve. Podle posledních informací budeme (po dvou letech) hrát 20.11.2014 od 20:00 na divadelním festivalu Kulišárna, který hostí město Stod a organizuje o.s. Poprask.

23.3.14 Euforie z úspěšných představení odezněla a nastalo období příprav na další představení. Na první řádné zkoušce jsme přivítali nového člena souboru, je jím Petr Had Jurášek, který je nakonec s naším souborem tak trochu příbuzný od léta minulého roku. Přestože prostředí našeho souboru zná velice dobře, našel odvahu se k nám připojit...

15.3.14 První tři představení hry Čtrnáctý hrabě Gurney (galerie z generálky) máme za sebou, další představení zatím nejsou v plánu, ale to se může změnit. Radost z dokonaného díla a úspěchu je veliká. Jenže to není jen tak. Na vlastní žádost soubor tento týden opustil jeden ze zakladatelů souboru - Martin Urbánek. Je to veliká škoda, prošel s námi skoro všechna představení a jeho sranda pro kamarády je sranda pro kamarády. Rozhodnutí o ukončení divadelní kariéry budeme ale muset respektovat. Naše plány pro desátou sezonu se ale nemění, začali jsme nacvičovat nové uvedení jednoho z našich nejlepších počinů a možná se příští týden dočkáme i dalších tentokrát snad už příjemných změn v souboru.

8.3.14 Blíží se představení a návštěvnost je podle našich představ...

1.3.14 Po roce a čtvrt, po vyčerpávajícím zkoušení jsme konečně uvedli novou hru: Čtrnáctý hrabě Gurney. Dlouhou dobu to vypadalo, že se snad ani nedočkáme, ale nakonec k překvapení souboru a jeho fanoušků k tomu došlo. Přestože nejde o idylickou komedii, ale komedii krutou, přijalo ji publikum velmi hezky. Další představení je plánováno na 12.3., jako vždy v divadle JoNáš v Měšťanské besedě v Plzni. Na začátku roku jsme zahájili desátou sezonu, v té se budeme koncentrovat na obnovené premiéry našich úspěšných představení. Snad se máme všichni na co těšit.

12.10.13 Po hodně dlouhé době byly konečně stránky aktualizovány. Od listopadu loňského roku se stalo několik zaznamenáníhodných událostí. Ještě v prosinci 2012 jsme odehráli Brouka v hlavě ve Stodu na festivalu Kulišárna. Bohužel jsme trochu (co se týká počtu diváků) doplatili na to, že jsme byli až posledním představení. Na druhou stranu, dostali jsme opravdu (za jiných okolností) nejlepší čas pro hraní, což vnímáme jako projev přátelství ze strany organizátorů. Brouk v hlavě je zatím naším nejhranějším představením, to naznačuje, že chceme nacvičené hry reprízovat vícekrát. Letos jsme nehráli, není to naší leností, ale spíše pílí, chystáme totiž nové představení a věnujeme mu veškeré divadelní úsilí. Nejsme si jisti, jestli stihneme hrát do konce roku, příprava je náročná a není to úplně hra, na které jsme si zvykli.

2.11.12 Po dlouhé době jsme odehráli představení mimo Plzeň. Hráli jsme v Kaplici a byl to výrazný úspěch. Představení v Plzni o dva týdny před tím se také vydařila, teď nás čeká Kulišárna ve Stodě a mezitím oblíbená zkouška v Jindřichovicích (pozn. od VF: pokud to náhodou čtou Chrousti, tak prosíme 30.11. - 2.12., ale samozřejmě hned v pondělí zavolám), budeme chystat novou hru.

14.10.12 Ještě je několik volných vstupenek na představení Brouk v hlavě, která sehrajeme 17.10. a 18.10. v divadélku JoNáš v Měšťanské besedě. Další představení této hry jsou plánována na 31.10. v jihočeské Kaplici a 14.12. 2012 ve Stodu na festivalu Kulišárna.

9.9.12 Zahájili jsme další sezonu....

23.6.12 Odehráli jsme všechna jarní úředstavení, tedy premiéry Brouka v hlavě. Děkujeme všem našim příznivcům, protože třikrát vyprodané divadlo je pro nás unikátní. Těšíme se na prázdniny a na novou sezonu.

8.5.12 Altualizace stále nějak pokulhává. V neděli se stala nadměrně důležitá událost, po dvou letech se vrátil z cest po světě Tomáš Kočárek. Velká část souboru ho překvapila již na letišti, kam jsme pro něj hromadně zajeli mikrobusem. Návrat byl veselý a radostný a protáhnul se pro některé poněkud déle. To platí i o druhém přivítacím setkání v den následující. Samozřejmě se jen neveselíme, připravujeme novou premiéru, budeme hrát 13.6. a 19.6.2012, opět v divadélku JoNáš. Před tím nás čeká tradiční soustředění v Jindřichovicích (1.-3.6.2012).

5.2.12 Poněkud jsem zanedbával stránku. Máme za sebou soustředění v Jindřichovicích, kde jsme chystali novou hru, to bylo na začátku prosince. Pak jsme vzpomně li už 7 let existence souboru. Momentálně připravujeme novou heu a na jaře ještě reprízujeme Sluhu dvou pánů. termíny nejsou ještě potvrzené.

5.11.11 Tak máme za sebou letošní poslední představení. Od příštího týdne začínáme zkoušet novou hru.

9.10.11 Pilně připravujeme podzimní představení, potvrzené je zatím vystoupení v Plzni 2.11.2011, jako vždy v Měšťanské besedě v Divadélku JoNáš.

9.9.11 Sezona zahájena, tradičně v Šenku. A od 15.9.2011 nastává čas pravidelného zkoušení. A na podzim reprízy Sluhy dvou pánů.

2.9.11 Skončily divadelní prázdniny. Ve čtvrtek 8.9.2011 zahájíme další sezonu, tradičně v Šenku. Doladíme podzimní termíny a začneme připravovat novou hru. A zahájíme ještě jednu přípravu, vzpomeneme sedmého výročí vzniku souboru a rádi bychom se při té příležitosti sešli se všemi, kteří naším divadlem prošli. Mělo by se tak stát v rámci podzimního soustředění v Jindřichovicích. Bývalých členů je mírná převaha, ale nijak výrazná. A hlavní radostná zpráva, po krátké přestávce se do souboru vracejí Jana N. a Jana O. Vítejte mezi starými známými.

10.6.11 Další jarní sezona ukončena. Gratulujeme všem, kteří uspěli u státnic a jiných obhajob. Zkoušky se konají pravidelně každý čtvrtek v Šenku od 19:00. Účast jako vždy, podle prázdninových časových možností. A v září příprava na podzimní představení a začátek zkoušení nové hry. A samozřejmě velké chystání na sedmé výročí existence souboru. A taky se těšíme na ty, kteří se do souboru chtějí vrátit - třeba z ciziny nebo třeba z odpočinku.

4.6.11 Máme za sebou obě jarní premiéry. Na závěry je asi příliš brzy. Ale obě představení byla vyprodaná. Takže na podzim opět. A ještě se rozloučíme s letošní sezónou.

15.4.11 Máme za sebou více než pracovní pobyt v Jindřichovicích. Je otázka, jestli není trapné opětovně pronášet chválu na domácí pohostinnost Chroustů, ale nedá se nic dělat, jako vždy jsme se cítili skvěle. Připravujeme se poměrně soustavně na premiéry v květnu, zde lze již rezervovat vstupenky. Těžko již více tajit, hrajeme 18.5. a 25.5.2011 na naší domovské scéně v divadélku JoNáš a uvedeme po letech komedii Carla Goldoniho, ale tentokrát zbrusu nový kus, který nese název Sluha dvou pánů.

26.3.11 Zkouška řádně ve čtvrtek

19.3.11 V čtvrtek jsme (jak bylo avizovano) sehráli Noc na Karšltejně, která plynule přešla do noci v Nečtinech. Příjemně naladěné publikum, komorní prostředí, to byly faktory, které musely ovlivnit výkon. Jen doufáme, že podobné příležitosti budeme mít i v budoucnu. A rada pro vášnivé kuřáky: po představení nikdy nežádejte cigaretu od diváků, mohli byste se dozvědět, co nechcete. Příští týden je zkouška mimořádně ve středu.

6.3.11 Jak už se možná rozkřiklo: 17.3.2011 lze nás vidět při příležitosti konference SOHI. Budeme hrát na zámku Nečtiny reprízu Noci na Karlštejně. Ale i nadále zkoušíme a připravujeme premiéru na květen.

22.1.11 Zkoušení, příprava představení, vše v plném proudu

8.1.11 Už jsme v plném proudu zkoušení

3.1.11 Připomínáme si šesté výročí vzniku divadla, které připadá na tyto dny. Ale na sentimentalitu není moc času, ve čtvrtek 6.1. pokračujeme ve zkoušení nové hry. Před Vánocemi jsme si připomněli sestřih hezkých okamžiků při zkoušení i při představeních. Film je pro všechny členy bývalé i ty současné k dispozici. Stačí se ozvat na email. Trvá necelé dvě hodiny. Tak věřím, že za rok bude zase o něco delší.

17.11.10 Máme odehrány obě podzimní reprízy Noci na Karlštejně, 6. a 10.11. jsme hráli ve Kbelu a v Plzni. Museli jsme řešit záskok za nečekané a velmi nepříjemné onemocnění, ale nakonec jsme všechno stihnuli přezkoušet. Nyní se už plně koncentrujeme na přípravu nové hry. A v pátek 19.11. jedeme do Jinřichovic dohánět skluz. Tak uvidíme.

24.10.10 Všemi milované oprašování nastalo, připravujeme podzimní reprízy Noci na Karlštejně.

3.10.10 Zahájili jsme novou sezonu a zkoušíme novou hru. Snad se podaří stránky brzy více zaktualizovat.

12.3.10 Zkoušíme, zkoušíme, pobyt v Jinřichovicích prospěl, ale je před námi ještě spousty práce.

7.3.10 Uf, uf, uf. Vrátili jsme se z Jindřichovic. Uf, uf, uf. Tedy jen stručná rekapitulace: oslava narozenin, oslava svátku, oslava všeho. A k tomu pár poznámek na okraj: Pepík se o nás postaral parádně, Chróstalové dorazili až v neděli a Veronika je nějaká jiná. Ale hlavně práce, práce, práce. A k tomu všemu ještě nasněžilo. Tak zase za nějaký čas, jen abychom potkali velkého psa na Cypru. .... a Tomášův plot stále stojí.

21.2.10 Proběhla drobná aktualizace termínů. Připomínám dále naše soustředění 5.3. - 7.3.2010. Během týdne potvrdím.

7.2.10 Dočasné peronální změny, na nějakou dobu s námi nebudou působit dvě naše velké hvězdy, ale jedeme dál a chystáme si k pátému výročí dárek. Stránka trochu zaostává, chybí zde spoustu podstatných informací, je to lajdáctvím správce stránky, zkusíme mu domluvit, aby se hodně rychle zlepšil. Alespoň přibyl jeden citát. A alespoň se konečně zase takto oznamuje plán zkoušek.

3.1.10 Začínáme další rok naší existence...

11.10.09 Od čtvrtka zkoušíme novou hru. Teď nás ale čeká oprášení v Jindřichovicích, kde se také setkáme i s bývalými členy souboru. Těšíme se na obojí.

4.10.09 Zahájili jsme už i fakticky novou divadelní sezonu. Začínáme chystat novou hru činohru, zkoušky budou probíhat tradičně ve čtvrtek od 18:30 na KHI. Podzim ale nebudeme trávit jen přípravami nové hry, ale také se předvedeme tam, kde nám to nejvíce sluší - na jevišti. Tomu bude předcházet tradiční oprášení, tentokrát 16.-18.10.09, jako obvykle v Jindřichovicích. O týden později se 24.10.09 zúčastníme přehlídky Divadelní Kbel. Od 18:00 v kulturním domě ve Kbelu u Přeštic zahrajeme Revizora. Stejná hra je naplánována i na naši mateřskou scénu v Divadélku JoNáš v Besedě v Plzni na 11.11.09 od 19:30. Vstupenky na listopadové představení Revizora jsou již v prodeji. On-line lze zakoupit zde. V jednání je i další představení.

13.9.09 a 20.9.09. Prázdniny skončily a 24.9.09 zahájíme divadelní sezonu. Na podzim jsou zatím dohodnuta dvě přestavení, 24.10.09 se předvedeme v rámci přehlídky Divadelní Kbel a 11.11.09 se setkáme s diváky na naší domovské scéně v JoNášovi v Plzni. V obou případech uvedeme Revizora. Plánujeme zároveň přípravu nové hry, abychom rozšířili současný repertoár. Nu a 16.-18.10.09 nás čeká výjezdní oprášení v Jinřichovicích. Nově zřízena diskuse jakožto Zeď nářků. Užívejte ji.

12.7.09 Po dlouhé době dochází k aktualizaci. Premiéry v dubnu a v květnu jsme absolvovali úspěšně, ikdyž obě představení měly trochu jiný charakter. Uklidnění po předpremiérové nervozitě trvalo poněkud delší dobu. Momentálně ale nezahálíme a chystáme během prázdnin malé překvalení.

25.4.09 Premiéra, už v úterý 28.4.09, druhá premiéra 12.5.09. Vždy v 19:00, divadélko JoNáš, Plzeň. Vstupenky zde.

19.4.09 Přípravy na premiéry se dokončují. Dnes jsme se vrátili z avizované zkoušky v Jindřichovicích. Již příjezd v pátek evokoval drsné události z našeho prvního pobytu, ale vzhledem k tomu, že jsme přijali za bílého dne, neměl nikdo chuť skákat do plotu. Zámečtí pánové a šéf výčepu nás přivítali opravdu vřele. Páteční večer jsme se samozřejmě věnovali zkoušení, které následně plynule přešlo do veselého večera. Ten stále nějak nekončil a nekončil a nekončil. Sobota tedy začala hromadnou konzumací prášků s tišícími účinky. Bohužel, na některé měly medikamenty poněkud opačný účinek. Dopoledne a odpoledne jsme ale hlavně hodně, ale hodně a soustavně zkoušeli. Také jsme koordinovali výstupy s jevištní hudbou. Tu přímo pro naše představení Revizora zkomponovala, nahrála, zmixovala a upravila brněnská skupina Metalurg. Opravdu moc děkujeme a těšíme se na další Vaše imaginativní skladby. Večer nás překvapila příjezdem Karolína K. a měla tak možnost vidět valnou část představení. Závěrečnou večerní zkoušku shlédli i hosté zámku (děkujeme za vinný honorář). Následný večer byl ze začátku unavený, ale postupně nabral obrátky a nakonec jsme si ověřili, že zámecká paní má slabost pro maďarštinu. Neděle pak znamenala opakování některých částí, úklid, oběd a... a hlavně jsme popřáli Jiříkovi Chroustovi juniorovi všechno nejlepší k pátým narozeninám, mimo jiné to, aby se mu zvětšily ruce. Děkujeme závěrem speciálně na tomto místě naši Veronice a Jirkovi a našemu Pepíkovi a moc se těšíme na další setkání.

Dodatek: František C. (Šenk-ýř) otevírá příští týden nové občerstvovací zařízení na Americké, je třeba důkladně ověřit (například po generálce).

11.4.09 Premiéra se blíží!! 28.4.09 v 19:00 v Divadélku JoNáš. Vzhledem k tomu, že premiéra je už vyprodaná, budeme Revizora hrát znovu, tentokrát 12.5.09 taktéž v 19:00, taktéž v divadélku JoNáš. Zde lze zakoupit vstupenky i na druhé představení.

7.4.-.19.4.09 se budeme připravovat v Jinřichovicích. Společný odjezd je v 17:00 od školy. Další informace budou rozeslány emailem.

27.3.09 KONEČNĚ PREMIÉRA!! Prakticky po dvou předlouhých letech se budeme prezentovat novou činoherní premiérou. 28.4.2009 od 19:00 se v plzeňském divadélku JoNáš setkáme s naším publikem při adaptaci slavné (jak jinak) komedie N.V.Gogola - REVIZOR. Moc se na představení těšíme a věříme, že nebude jediné.

14.3.09 Jako obvykle proběhla aktualizace zkoušek, je to jen potvrzení čtvrteční domluvy. Na základě průběhu poslední zkoušky byla přidána nová stránka s citáty členů divadelního souboru. Je to spíš osvěžení-připomenutí pro členy, ale i čtenáři mimo soubor si mohou udělat odpovídající názor, jak probíhá běžný divadelní život.

8.3.09 Máme potvrzený termín výjezdu do Jindřichovic na 17.4.-.19.4.09. Takže nás čeká pátek, sobota a neděle plné práce, neboť premiéra se blíží.

1.3.09 Zkoušíme, zkoušíme a občas drobně slavíme.

15.2.09 Zkoušíme pozvolna, prázdniny stále brzdí. Ve čtvrtek 19.2.09 proběhne zkouška podle rozpisu, ve 20:00 se sejdeme všichni, musíme najít temín pro Jindřochovice, což se zatím nedaří a dohodnout plán zkoušek. Dále si potvrdíme termín premiéry.

25.1.09 Zkoušíme, zkoušíme, zkoušíme. Jen ty prázdniny, ty trochu brzdí. Od poloviny ledna platí staré dobré pravidlo, kdo přijde pozdě na zkoušku, dává lahvinku vodky. A rozmýšlíme termín premiéry a před tím Jindřichovic.

9.1.09 V tomto týdnu jsme vzpomněli již 4. výročí existence našeho souboru. Vzpomínka se uskutečnila na autentickém místě, tedy v Kapse a Mírovém náměstí (Za těch pár let se tam nezměnilo snad nic, tedy kromě obsluhy). Během večera pak byla provedena rekonstrukce vzniku souboru (MB, MU, VF včetně telefonátu SF). Rekonstrukce vzniku názvu divadla neproběhla z časových důvodů (tenkrát to bylo ve formě dvouhodinového soustředěného pohledu do stropu, což bylo prokládáno výkřiky s názvy různé kvality, nakonec nám zůstal takový, jaký je). Ve čtvrtek proběhla zkouška, začínáme myslet na premiéru, takže je třeba se učit texty, zkoušet, cvičit.. Při té příležitosti jsme předběžně stanovili termín na výjezdní zkoušení na 6.- 8.3.09 (je to opravdu předběžně). Když už jsme u kroniky tohoto týdne, je nutné taky připomenout iniciativu s názvem 2009: Rok kultury a oddechu, která proběhla emailovou formou a z které vyplývá, že na letošek je naplánováno velmi mnoho doprovodných akcí (Techmánia, Šenk, Říp, Šenk, ZOO, Šenk, Muzeum jižního Plzeňska, Šenk, Morava - Libor, RŠ, trafika a..... Šenk). Samozřejmě i v příštím týdnu budeme dál zkoušet - pozor, netradičně ve středu, ale v tradiční čas!. Na četné žádosti bude dále plán zkoušek pokud možno aktualizován již v pátek.

14.12.08 Vzhledem k předvánoční adventní atmosféře bude čtvrteční zkouška probíhat v Šenku od 19:00.

7.12.08 Zkoušení pokračovalo usilovně ve čtvrtek, poprvé jsme zkoušeli paralelně. Souboru se postupně zmocńuje vánoční nálada, což směřuje k malé oslavě 18.12.08 během a po zkoušce.

23.11.08 Dnes jsme se vrátili z Jindřichovic. Dojmů je mnoho, hlavní je ovšem pokrok (mírný) při přípravě nové hry. To byl samozřejmě jednoznačný cíl. Nicméně pobyt přinesl několik symptomatických událostí, které lze náznakem zmínit. Hned v pátek odjela (paradoxně těsně po příjezdu) malá část souboru (TK, RŠ, RŠ není v tomto případě rulandské šedé) prozkoumat zázemí chirurgického oddělení sušické nemocnice. Drobný faceliftingový zákrok zachránil představitele jedné z důležitých rolí. Večer jsme ale přes tuto drobnou nehodu (tedy setkání s plotem místě, kde se něco takového běžně nevyskytuje) zkoušeli a následný společenský večer se nesl v družné zábavě se zámeckou vrchností. Na tomto místě se samozřejmě sluší poděkovat manželům Chroustovým a panu Pepíkovi za vzornou péči o náš ansámbl. Za drobné zaškobrtnutí lze považovat snad jen to, že jsme kompletně vyprázdnili zámeckou hospodu v sobotu brzy večer (došlo k jistému podcenění dívčí části souboru ze strany hostitelů). V sobotu jsme se věnovali po celý den zkoušení a cvičení a také jsme se v čerstvě napadaném sněhu pěkně zkoulovali a vyfotili. Focení zachytilo náš soubor kompletní (tedy kromě Karolíny, která se k opět připojí v novém roce). Večer jsme provedli rekapitulaci nazkoušeného a secvičeného, původní rozsah jsme ovšem trochu zredukovali vzhledem k rumové aféře představitele jedné z hlavních rolí. V neděli jsme tedy předvedli rekapitulaci a po obědě jsme se vydali k domovům. Na zámku se nám zkoušelo moc dobře a podle všeho navštívíme Jindřichovice na jaře před premiérou. V našem současném zkoušení pokračujeme ve čtvrtek podle plánu a v obvyklý čas.

16.11.08 Sejdeme se v úterý dle plánu, čtvrteční zkouška odpadá, pokud se v úterý nedohodneme jinak. V pátek se sejdeme v 17:00 u školy, abychom odjeli do Jinřichovic.

9.11.08 Poslední zkouška proběhla ve znamení RŠ a zaviněné indispozice. Pro úplnost jsou tu následující informace k výjezdu: budeme ubytováni v rozkošném zámeckém prostředí (http://www.zamek-jindrichovice.cz) v Jindřichovicích. Odjezd z Plzně 21.11.08 nejpozději (!) v 17:00, abychom mohli od 18:30 do 21:30 (nebo i déle) zkoušet. Návrat v neděli večer, protože využijeme ještě možnosti zkoušet v neděli. Obecně je nezbytně nutné znát texty do str. 61. Pokud se podaří s tím takto pohnout, můžeme mít premiéru brzy (velmi brzké jaro). Výjezd nebrání tomu, abychom měli řádnou zkoušku 20.11. a náhradní 18.11., v obligátní čas. Program bude v obvyklý čas na obvyklém místě.

30.10.08 Zkoušení v plném proudu.

23.10.08 Zkouška po exkursi, přivítali jsme už přímo na place Janu Němou.

V týdnu od 6.10.08 se část divadelního souboru vyskytovala na jižní Moravě na exkursi. Přijeli jsme plni dojmů a těšíme se na zkoušky, které po nezbytné regenaraci začínají ve čtvrtek 16.10.08

25.9.08 První zkouška v nové sezoně. Dohodnut závazný termín výjezdu, který proběhne 21. - 23. 11.08 (pátek až neděle) na dosud nespecifikovaném místě. Účast všech nezbytná a to až do konce. Plán zkoušek bude k dispozici nejpozději v sobotu večer v levém sloupečku. Naše první zkouška dopadla nakonec i úspěšně, o čemž by mohl Standa F. vyprávět...

18.9.08 Proběhlo zahájení divadelní sezony. Původně plánovaná zkouška byla s ohledem na drobnou indispozici představitele hlavní role přeložena do Šenku. Pravidelně zkoušíme od 25.9.08 jednou týdně ve čtvrtek na KHI od 18:30. Sejdeme se všichni a upravíme si harmonogram vzhledem ke studijním čtvrtečním povinnostem. Budeme zkoušet dosud nacvičené části pro osvěžení. Pokusíme se vyrobit aktuální společné foto. Připravte si také kalendáře, abychom určitli datum podzimního výjezdu.

14.9.08 Po prázdninovém odpočinku nastává období zkoušení. Proběhla rekonstrukce starých stránek, ze které nakonec vyplynula rekonstrukce totální, takže stránky vypadají zgruntu jinak a změnila se i jejich struktura. Druhou novinkou je počátek zkoušení. Zkoušíme ve stejném termínu - tedy ve čtvrtek a na stejném místě - tedy na KHI. A nejradostnější událostí je návrat ztraceného syna - tedy dcery, z pobytu ve světě se do souboru vrací Jana Němá.